Aktualny stan
Nie zapisany
Cena
Bezpłatny
Suplementacja w redukcji tkanki tłuszczowej

 

Redukcja tkanki tłuszczowej jest jednym z najpopularniejszych celów treningowych, a także celów suplementacji. Jednakże, aby w sposób właściwy uzupełniać proces treningowy ukierunkowany na redukcję o właściwe suplementy należy zrozumieć mechanizmy redukcji tkanki tłuszczowej.

Tkanka tłuszczowa jest jednym z najważniejszych magazynów energii dla naszego organizmu, dlatego na drodze ewolucji “nasz organizm” wytworzył szereg mechanizm sterujących procesem gromadzenia energii, jak i jej wykorzystania. Właściwa suplementacja redukcyjna to stosowanie preparatów (suplementów), które w pełni zgodne są z fizjologią wykorzystania tkanki tłuszczowej.

Na filmie w sposób szczegółowy omawiam:

  1. Czym jest tkanka tłuszczowa, jaką pełni rolę.
  2. Mechanizmy redukcji tkanki tłuszczowej, czyli czym jest lipoliza i od czego zależy jej tempo.
  3. Jakie są główne etapy lipolizy.
  4. Jakie są dwa główne filary redukcji tkanki tłuszczowej, czyli dwie zasadnicze drogi postępowania, które mogą doprowadzić do wykorzystanie tłuszczu zapasowego.
  5. Omawiam suplementy wpływające na redukcję, ale w sensie przynależności do określonego filaru redukcji tkanki tłuszczowej.
  6. Umawiam czym jest efekt jo-jo i czy są suplementy blokujące ten efekt.

 

Zrozumienie mechanizmów redukcji umożliwia zaplanowanie kierunkowej suplementacji wspomagającej.

 

Zapraszam również do artykułu o bilansie ujemnym, w którym dodatkowo opisuję, czym jest bilans ujemny, jak go uzyskać oraz dlaczego jest tak istotny w redukcji tkanki tłuszczowej. https://orma.pl/blog/ujemny-bilans-kaloryczny-czyli-ile-tak-naprawde-potrzebujesz-kalorii-aby-sie-redukowac/

Zapraszam do oglądanie filmu. Pozdrawiam dr Jacek Świat