dr Jacek Świat

Specjalista przygotowania motorycznego oraz główny koordynator Indywidualnych Programów Treningowych. Były zawodnik i medalista Mistrzostw Polski Ju-Jitsu (1dan Ju-Jitsu). Uprawiający od wielu lat dyscypliny uzupełniającej takie jak: trening siłowy, pływanie, bieganie, kolarstwo. Absolwent AWF w Katowicach, posiadający specjalizację z odnowy biologicznej, masażu oraz gimnastyki korekcyjnej. Doktor nauk o kulturze fizycznej – praca doktorska: „Dynamika potencjału siłowego oraz wybranych markerów biochemicznych po treningu oporowym skojarzonym z suplementacji kreatyną u mężczyzn”. Od 2007r. kierownik i wykładowca na kursie dietetyki (redukcja masy ciała, analiza fizjologiczna odżywiania i diety) oraz kursie – specjalistyczny drenaż limfatyczny w MSP-Pakt. Twórca i zarazem prowadzący specjalistyczne szkolenia z zakresu Dietetyki i Suplementacji oraz Przygotowania Fizycznego Zawodników ORMAsport. Twórca autorskiego systemu rejestracji obciążeń treningowych, który umożliwia porównywanie stosowanych obciążeń dla różnych form treningowych, a dzięki temu uzyskanie pełnego zazębiana się rozwiązań treningowych w procesie treningowym zawodników…

Trenuj ze mnąOdnoś sukcesy jak inni zawodnicy

„.. moi Zawodnicy zdobyli 23 medale z Mistrzostw Świata, Europy, Igrzysk oraz kilkadziesiąt z Mistrzostw i Pucharów Polski, a także zrealizowali szereg celów takich jak redukcja masy ciała, poprawa sprawności i inne…”

Doświadczenie

Moje doświadczenie to wieloletnia praca z zawodnikami na poziomie krajowym i międzynarodowym, a także praca z osobami trenującymi amatorsko. Moje doświadczenie to również tysiące godzin konsultacji i analiz oraz  setki napisanych programów. To również wypracowanie specjalistycznych narzędzi umożliwiających kreowanie skutecznych programów treningowych.

Do tych narzędzi zaliczyć można m.in. unikatowy system rejestracji i oceny obciążeń, który gwarantuje ciągłość i zazębianie się treningów, cykli, czy całych sezonów.

Należy również podkreślić, że moim doświadczeniem jest również praca w wielu dyscyplinach sportu, co nie wątpliwie umożliwiło nam uzyskanie transferu różnych rozwiązań treningowych między dyscyplinami – tak, aby moi zawodnicy zawsze otrzymywali optymalny i bezpieczny program treningowy o wysokiej skuteczności.

Zmiana spojrzenia na trening, a także i zmiana stylu życia dotyczyła przede wszystkim tego, że najważniejszym celem treningu stał się kompleksowy, bezpieczny i satysfakcjonujący trening, a dopiero jego konsekwencją sukces w wymiarze zdobytych medali, pucharów i wyróżnień.

Aby udokumentować moje doświadczenie chciałbym posłużyć się przedstawieniem osiągnięć wybranych zawodników.

Zawodnicy startowali m.in. ujeżdżeniu, para kolarstwie, akrobatyce, sportach walki, sportach indywidualnych, LA, grach zespołowych, sportach zimowych oraz siłowych.

Warto również wspomnieć o naszych Amatorach, którzy z nami osiągnęli założone cele, do których można zaliczyć m.in redukcję masy ciała, poprawę sprawności, wzmocnienie mięśni posturalnych, poprawę składu ciała i inne, a także wygrane lub wysokie miejsca w różnego typu turniejach i startach amatorskich np.: zaliczenie IRONMAN, czy wygranych w zawodach pucharu Polski w narciarstwie, wygranych walk w ALMMA, semipro  i pro MMA oraz wiele innych.

Zatem dla mnie najważniejszym celem, jest Twój sukces.... którym jest przede wszystkim kompleksowy, indywidualny i bezpieczny trening, w wyniku którego osiągamy zamierzone cele, niezależnie czy jesteś zawodnikiem dążącym do zdobycia medalu, czy osoba rozpoczynającą trening zdrowotny.

Mój team specjalistów tworzą również:

dr Agnieszka Ślęzak-Świat

od dziecka związana jestem ze sportem. Początkowo w sekcji gimnastyki artystycznej, następnie łuczniczej. Rekreacyjnie biegałam, pływałam i trenowałam na siłowni czerpiąc pomysły na treningi z książek. Trenowałam jogę (również z książką), uprawiałam wspinaczkę skałkową i jeździłam na gokartach. Jestem brązowa medalistką kartingowych mistrzostw śląska w 1992.

…ale spektakularnego sukcesu w moim życiorysie sportowym NIE MA! Pomimo fascynacji sportem w momencie rywalizacji, niestety stres był elementem, który betonował mi nogi i heblował ręce. Znam te uczucia bardzo dobrze i bardzo dobrze je pamiętam dlatego jestem w stanie skutecznie pomóc przejść zawodnikom przez drogę oswajania stresu…

Q

dr Agnieszka Ślęzak–Świat – od dziecka związana jestem ze sportem. Początkowo w sekcji gimnastyki artystycznej, następnie łuczniczej. Rekreacyjnie biegałam, pływałam i trenowałam na siłowni czerpiąc pomysły na treningi z książek. Trenowałam jogę (również z książką), uprawiałam wspinaczkę skałkową i jeździłam na gokartach. Jestem brązowa medalistką kartingowych mistrzostw śląska w 1992.

…ale spektakularnego sukcesu w moim życiorysie sportowym NIE MA! Pomimo fascynacji sportem w momencie rywalizacji, niestety stres był elementem, który betonował mi nogi i heblował ręce. Znam te uczucia bardzo dobrze i bardzo dobrze je pamiętam dlatego jestem w stanie skutecznie pomóc przejść zawodnikom przez drogę oswajania stresu.

Analizując ścieżki zawodowe trenerów klasy mistrzowskiej różnych dyscyplin sportu, większość z nich jest zawodnikami, i zdecydowana większość to zawodnicy, którzy nie byli wybitni nigdy nie stawiali na pudle. To właśnie tacy trenerzy są najbardziej skuteczni ponieważ to oni są w stanie wyobrazić sobie frustrację zawodnika, któremu coś nie wychodzi. Trener, który był mistrzem prawdopodobnie nigdy się z takimi problemami nie musiał mierzyć ponieważ wszystko mu „wychodziło”. Nie musiał obmyślać strategii jak poradzić sobie z problemami.

Myśli w sporcie muszą być zogniskowane, zawodnicy muszą umieć tak się skoncentrować tzn. tak poprowadzić tor swoich myśli, aby byli jak najskuteczniejsi. Tak jak w treningu technicznym czy fizycznym ważna jest objętość i jakość treningu tak w komunikacji ważne jest to co i jak mówimy. To nasze słowa zdradzają nasze nastawienie, dlatego tak ważna jest ich jakość.

Moje przygotowanie do prowadzenia treningu mentalnego związane jest z pracą naukową, w której zajmuję się neurodydaktyką i strategiami komunikacyjnymi, a także wpływem elementów emocjonalnych na postrzeganie rzeczywistości.

Dotychczas współpracowałam z zawodnikami z różnych dyscyplin: kolażami, zawodnikami MMA, tenisistami oraz lekkoatletami w różnym wieku.

Jeśli przez swoją Głowę betonujesz i heblujesz, porozmawiaj o tym ze mną.

Anna Pilch

Doradca dietetyczny – Od 2011 roku absolwentka wszystkich poziomów szkoleń firmy OrmaSport z zakresu dietetyki. Ponadto swoje doświadczenie zdobyła podczas pracy ze sportowcami z różnych dyscyplin sportu. Pracuje w centrum diagnostyki sportowej Diagnostix w Wiśle, gdzie dodatkowo wykonuje badania wydolnościowe. W codziennej pracy pomaga w rozwiązywaniu problemów dietetycznych sportowcom na różnych szczeblach aktywności fizycznej. Do klienta podchodzi bardzo indywidualnie, co procentuje w sukces i osiąganie zamierzonych celów.

dr Tadeusz Świat

Konsultacje merytoryczne oraz dotyczące przygotowania ogólnogimnastycznego zawodników młodszych. Wykładowca AWF Katowice, trener klasy mistrzowskiej oraz wieloletni trener kadry narodowej akrobatów, szczycący się licznymi medalami Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Doktor nauk o kulturze fizycznej – praca doktorska „ZRÓŻNICOWANIE SOMATYCZNE CZOŁOWYCH AKROBATÓW NA ŚWIECIE„. Posiadający liczne wyróżnienia z dziedziny kultury fizycznej takie jak: wyróżnienia w plebiscycie na trenera województwa Katowickiego(1991,1993,1994), nagroda przewodniczącego Komitetu ds. Młodzieży i Kultury Fizycznej za wybitne osiągnięcia sportowe, nagrody I i II stopnia Prezesa Kultury Fizycznej i Turystyki za osiągnięcia szkoleniowe w dziedzinie kultury fizycznej, Dyplom Międzynarodowej Federacji Akrobatyki Sportowej oraz wiele innych.