Indywidualne Programy Treningowe

To najwyższej jakości indywidualne projektowane przez dr Jacka Świata programy treningowe, które uwzględniają wszystkie aspekty kompleksowego procesu treningowego takie jak: szczegółową diagnostykę, indywidualnie tworzony plan treningów, odpowiednią odnowę biologiczną, monitoring biochemiczny oraz indywidualnie planowaną dietę i suplementację.

Również konsultacje i modyfikacje w ramach Indywidualnych Programów ORMAsport wykonywane są bezpośrednio przez dr Jacka Świata.

Polecam

CZY PROGRAM TRENINGOWY JEST DLA CIEBIE?

Dzięki pełnej indywidualizacji każdy program treningowy jest w 100% dopasowany do zawodnika – jego cech fizycznych, możliwości treningowych oraz celu procesu treningowego. Z tego względu odbiorcą programu może być każdy zawodnik, niezależnie od poziomu, który oczekuje właściwego i kompleksowego zaplanowania szeroko rozumianego treningu (trening, dieta, suplementacja i inne).

Indywidualny Program treningowy ORMAsport dedykowany jest:

"

Zawodnikom trenującym sporty motoryczne (kolarstwo, bieganie, triathlon, siłownia itd.), którzy poszukują w pełni indywidualnego i kompleksowego programu treningowego uwzględniającego dyscyplinę główną (wzorzec mistrza) oraz sporty uzupełniające.

"

Zawodnikom sportów technicznych, którzy poszukują w pełni indywidualnego i kierunkowego przygotowania motorycznego – pod ich dyscyplinę z uwzględnieniem wzorca mistrza.

"

Osobom trenującym, dla których najważniejsze jest uzyskanie określonego celu np.: redukcja tkanki tłuszczowej, modelowanie sylwetki, trening prozdrowotny itd. z uwzględnianiem indywidualnych możliwości (m.in.: dobór aktywności, zaprojektowanie diety i suplementacji i inne.).

\

Kolarstwo

\

Triathlon

\

Bieganie

\

Trening siłowy

\

Sporty walki

\

Sporty zespołowe

\

Sporty indywidualne

\

Sporty inne

\

Redukcja tkanki tłuszczowej

\

Modelowanie sylwetki

\

Trening prozdrowotny

Wybierając Indywidualny Program Treningowy ORMAsport otrzymujesz kompleksowy program treningowy ściśle dla Ciebie zaplanowany, który wraz z bezpośrednimi konsultacjami z dr Jackiem Światem gwarantuje skuteczny i bezpieczny trening.

Co wyróżnia Indywidualne Programy ORMAsport?

ZAPLANOWANA I KOMPLEKSOWA PRACA

ZAPLANOWANA
I KOMPLEKSOWA PRACA

Układając program treningowy ORMAsport staram się połączyć wszelkie możliwe elementy wpływające na proces treningowy, czyli układam trening główny i trening uzupełniający. Dodatkowo planuję też inne elementy procesu treningowego, do których zaliczam: właściwą, indywidualną dietę i suplementację, testy, a także czynności około treningowe takie jak np.: zalecaną odnowę biologiczną, czy dodatkowy monitoring biochemiczny. Z tego względu każdy Indywidualny Program Treningowy, to faktycznie kompleksowe opracowanie procesu treningowego. Oczywiście stopień złożoności programu zależy od wybranej wersji i odbiorcy, czyli właściwe dopasowuję program do poziomu treningowego zawodnika i możliwości realizacji.

Wszystkie zaplanowane elementy właściwie się zazębiają i wzajemnie wspomagają, aby uzyskać jak najwyższą skuteczność.

PLANOWANIE DŁUGOTERMINOWE

PLANOWANIE DŁUGOTERMINOWE

To jedna z ważniejszych cech Indywidualnych Programów Treningowych. Jest to zaplanowanie pracy w perspektywie kilku cykli treningowych, czyli w perspektywie podłużnej. Z tego względu oferowane programy treningowe są 6 cio i 12 miesięczne.

Dlaczego tak ważne jest planowanie długoterminowe – najważniejsze aspekty?

  • Każdy proces treningowy wymaga powtarzalności bodźca, aby organizm mógł na niego zareagować i jednocześnie zmienności tego bodźca po okresie reakcji, aby ponownie reagować na trening. Z tego względu każdy prawidłowy proces treningowy musi być podzielony na cykle treningowe (trwające średnio od 6-14 tygodni), aby zachować zarówno powtarzalność bodźca (w danym cyklu), jak i jego zmienność (kolejne cykle) i dzięki temu możliwość uzyskiwania progresji treningowej. Dlatego tylko planowanie długoterminowe jest właściwe i zarazem daje pewność skutecznej pracy. W treningu nazywa się to periodyzacją treningową.
  • Przygotowanie zawodnika wymaga często pracy nad wieloma parametrami motorycznymi, także nad parametrami, które wzajemnie się znoszą (np.: szybkość-wydolność), ale jednocześnie są niezbędne do właściwego przygotowania zawodnika do rywalizacji sportowej. Tylko właściwe rozłożenie tych parametrów w cyklach treningowych umożliwia prawidłowy trening, którego efektem będzie odpowiednia forma zawodnika. Z tego względu w procesie treningowym niezbędna jest właściwa periodyzacja. Również w treningu rekreacyjnym, czy ukierunkowanym na inne cele np.: na redukcję masy ciała, wymagane jest takie podejście, gdyż nie da się cały czas wykonywać tych samych ćwiczeń. Dlatego niezależnie od ukierunkowania treningu – trening zawsze powinien być planowany na dłuższy czas.

AUTORSKI SYSTEM OBCIĄŻEŃ

AUTORSKI SYSTEM OBCIĄŻEŃ

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w projektowaniu programów treningowych stworzyłem autorski system obciążeń, który bazuje na intensywności i objętości treningu, długości przerwy i strukturze treningu. System ten powstał, jako narzędzie do porównywania i komponowania różnych treningów w zazębiający się system treningowy. Dzięki niemu możliwe stało się łączenie różnych treningów (interwałowych, ciągłych) i różnych aktywności (np.: trening biegowy z rowerowym, czy siłowym) w jedną całość, następnie łączenie całych cykli w jeden prawidłowy proces treningowy. Projektując każdy program treningowy wykorzystuję system ten do sprawdzenia, czy rozpisane ćwiczenia właściwie oddziałują na organizm i jednocześnie, czy między poszczególnymi etapami zachowane są odpowiednie progresje obciążeń. System ten gwarantuje odpowiednią siłę bodźca do uzyskania właściwej progresji i jednocześnie sprawia, że trening staje się mierzalny i policzalny – co w efekcie umożliwia mi świadomą pracę z zawodnikiem. Świadoma praca to również możliwość porównania założeń programu i faktycznej reakcji organizmu, a następnie wprowadzanie odpowiednich modyfikacji (jeśli są niezbędne), które również podlegają ocenie poprzez system obciążeń.

Wybierając Indywidualny Program Treningowy masz pewność, że zastosowane obciążenia są odpowiednie dla ciebie i ich zmienność jest prawidłowo zaplanowana. A jeśli mimo to reakcja organizmu będzie wymagała zmian, to zostaną one prawidłowo wprowadzone.

Czy wiesz że…

Obecnie systemy obciążeń powoli wkraczają do profesjonalnych zegarków np.: Garmin fenix. W urządzeniach tych elementem opisującym staje się czas pracy i reakcja tętna. Nie jest to tak kompleksowy system jak nasz, ale jednocześnie pokazuje potrzebę oceny obciążenia w jednostkach „uniwersalnych”, a przez to możliwość porównania różnych forma aktywności.

UDOKUMENTOWANY PROCES TRENINGOWY

UDOKUMENTOWANY PROCES TRENINGOWY

Kompleksowość indywidualnego programu treningowego sprawia, że staje się on dokumentem potwierdzającym założoną pracę treningową, czyli staje się on szczegółowym opisem realizowanego sezonu treningowego. Zawodnicy, którzy współpracują ze mną przez wiele lat, gromadzą obszerną dokumentację własnego treningu z każdego sezonu. Taka dokumentacja umożliwia zachowanie właściwej ciągłości treningowej na przestrzeni tych sezonów, co dodatkowo ułatwia planowanie „szczytów formy” na priorytetowe starty.  Natomiast dla treningów ukierunkowanych na inne cele taka szczegółowa dokumentacja umożliwia precyzyjną obserwację reakcji organizmu, a przez to zachowanie progresji treningowej na przestrzeni wielu lat.

Udokumentowany proces treningowy gwarantuje zachowanie progresji na przestrzeni wielu sezonów.

OPIEKA TRENERSKA

OPIEKA TRENERSKA

Przez cały okres trwania Indywidualnego Programu Treningowego zapewniam każdemu z moich zawodników konsultacje. W ramach tych konsultacji wykonuję wszelkie niezbędne modyfikacje tak, aby realizowany trening był zawsze optymalny. W ramach opieki trenerskiej możliwe są też bezpośrednie treningi, wyjazdy na zawody itd. – te elementy są ustalane dodatkowo.

Dzięki mojej opiece trenerskiej masz pewność, że twój trening będzie zawsze do ciebie właściwie dopasowany.

WYSOKA SKUTECZNOŚĆ TRENINGÓW

WYSOKA SKUTECZNOŚĆ TRENINGÓW

Skuteczność proponowanych rozwiązań potwierdzają sukcesy moich zawodników, a także osoby, które wraz ze mną zrealizowały założone cele. Jednocześnie przeprowadzone przeze mnie badania porównujące skuteczność treningu samodzielnego i planowanego wykazały, że efektywność treningu jest mocno zależna od stopnia zaplanowania procesu treningowego. Im proces ten jest dokładniej zaplanowany wraz z właściwą periodyzacją, tym jest bardziej efektywny.

Tylko właściwie zaplanowany proces treningowy daje pewność osiągnięcia założonych celów.

…trenuj z Indywidualnym Programem Treningowym ORMAsport i

przenieś swój trening na wyższy poziom….