Aktualny stan
Nie zapisany
Cena
Bezpłatny
Zasady suplementacji?

 

Od wielu lat suplementacja staje się nierozłącznym elementem treningu. Jej stosowanie ma na celu wspomaganie szeroko rozumianego efektu treningowego. Szerokie rozumienie efektu treningowego to zarówno wpływ bezpośredni na możliwości treningowe (np: lepszy, wydajniejszy trening), jak i wpływ pośredni, czyli wspomaganie procesu wypoczynku i regeneracji. Zatem suplementacja to nic innego jak wspomaganie procesu treningowego.

Obecnie (dość często) suplementacja staje się głównym elementem koncentracji zawodnika, doprowadzając do sytuacji, w której zawodnik bez suplementacji nie chce realizować treningu. Taki wzrost istotności suplementacji jest również efektem działań marketingowych firm produkujących suplementy. Jednakże w prawidłowym postępowaniu suplementacja jest TYLKO uzupełnieniem procesu treningowego w sposób kierunkowy, przemyślany i zarazem odpowiedni dla zawodnika. Dlatego prawidłowy proces treningowy będzie oparty na zaplanowanym treningu. Właściwie zaplanowany trening, to proces treningowy uwzględniający właściwą periodyzację, właściwy trening, a dopiero w dalszej części właściwie dobraną suplementację wspomagającą.

 

Suplementacja wspomagająca musi być w pełni integralna z realizowanym treningiem, czyli podlega pod jego cechy. 

 

Na filmie omawiam właściwe podejście do suplementacji treningowej, poprzez omówienie podstawowych zasad suplementacji. Ponadto podaję metodyczne wskazówki, jak prawidłowo uzupełnić trening w właściwe środki wspomagania treningowego (suplementy).

Zapraszam do oglądanie filmu. Pozdrawiam dr Jacek Świat

Szkolenie zawartość