Jak wygląda program?
Od wielu lat wygląd programów, sposób zapisu treningów oraz kolejność treści w programie nie uległa zmianie, dzięki temu po pierwszym zapoznaniu się z programem każdy z naszych zawodników doskonale wie gdzie szukać wszelkich informacji zawartych w programie. Przyjęta forma przedstawiania treści w programie gwarantuje też, że wszystkie przyjęte koncepcje treningowe, testowe, czy żywieniowe zostaną jasno przekazane, a dzięki temu zrozumiane i zastosowane w praktyce treningowej.
Każdy program składa się z następujących rozdziałów/części:
1. Informacje o programie
1. INFORMACJE O PROGRAMIE
Ogólny opis odbiorcy programu, ilości aktywności wchodzących w skład programu oraz dane do konsultacji programu.
2. Objaśnienia do programu
2. OBJAŚNIENIA DO PROGRAMU
To szczegółowy opis jak czytać program oraz jak korzystać z konsultacji.
3. OBJAŚNIENIA DO TRENINGÓW
3. Objaśnienia do treningów
To przedstawienie systemu zapisu treningów, czyli jak je prawidłowo czytać. Nasz system zapisu treningów jest od wielu lat identyczny, dlatego po zapoznaniu się z nim będziesz mógł łatwo czytać nasze programy. W tej części też przedstawione są indywidualne wytyczne do stref tętna (dla treningów wydolnościowych), stref mocy (dla treningów z wykorzystaniem mocy) lub inne elementy monitoringu obciążenia.
Dla wersji Professional
W rozdziale tym testy mogą być w pełni indywidualnie zaprojektowane. Ponadto znajduje się opis zabiegów odnowy biologicznej, które użyte będą w części z planem treningowym. Analogicznie może być zamieszczony również opis przyjętych badań biochemicznych uzupełniających proces monitorowania obciążeń.
5. PLAN TRENINGOWY
5. Plan treningowy
To rozdział, w którym opisana jest diagnoza zawodnika, rozkład całego makrocyklu, czyli podział na cykle w trakcie trwania programu (zazwyczaj makrocykl składa się z 3-6 cykli szkoleniowych). Ponadto w tej części programu znajduje się opis obciążeń, a także harmonogram tygodniowy z zaznaczeniem tygodni testowych i regeneracyjnych. Następnie znajduje się dokładny opis każdego cyklu wraz z rozkładem i szczegółowym opisem treningów w tygodniu. Jeśli dany trening, oprócz zastosowania naszego systemu zapisu, będzie wymagał dalszego wyjaśnienia, to pod tym treningiem jest ono zamieszczone.
Dla wersji Professional
W rozdziale tym dodatkowo opisana jest odnowa biologiczna oraz monitoring biochemiczny – czyli co i kiedy wykonać.
6. MATERIAŁY POMOCNICZE
6. Materiały pomocnicze
To rozdział z tabelami, które ułatwią rejestrowanie przebiegu treningu. Tabele zawierają zakodowane te same treningi, co opisane w planie treningowym. Dzięki temu idąc na trening nie musisz zabierać całego planu z sobą (wystarczy tabele, aby właściwie wykonać trening i zarejestrować jego przebieg). W rozdziale tym mogą być również tabele do testów.
7. WYTYCZNE DIETETYCZNE I SUPLEMENTACJA
7. Wytyczne dietetyczne i suplementacja
W rozdziale tym przedstawione są indywidualne wytyczne dietetyczne oraz zalecana suplementacja uwzględniająca charakter danego cyklu.
8. DODATKI
8. Dodatki
To ostatni rozdział cyklu programu, w którym zazwyczaj znajdują się zdjęcia do ćwiczeń lub inne formy obrazujące prawidłowe wykonanie ćwiczeń.
Wszystkie prezentowane zdjęcia są poglądowe
Zobacz jak program wygląda w całości
Prezentowany program został zaprojektowany dla konkretnego zawodnika pod określone cele i służy jedynie zobrazowaniu jak obszerny i złożony jest Indywidualny Program Treningowy ORMAsport.