Co otrzymasz ORMAsport

Wybierając ORMAsport – Indywidualny Program Treningowy – otrzymujesz kompleksowy program treningowy ściśle dla Ciebie zaplanowany, który wraz z bezpośrednimi konsultacjami z dr Jackiem Światem gwarantuje skuteczny i bezpieczny trening.  Indywidualne Programy Treningowe są dostępne dla ograniczonej ilości zawodników, których dr Jacek Świat jest w stanie poprowadzić.

Indywidualne Programy Treningowe – jakie wersje?

Oferowane Programy Indywidualne mogą być w 2 wersjach, które różnią się elementami wchodzącymi w skład programów i współpracy. Należy jednak podkreślić, że z punktu widzenia projektowania treningu obie wersje są w pełni indywidualnie tworzone przez dr Jacka Świata.

 

Program Professional – to najbardziej rozbudowana wersja indywidualnie tworzonego programu treningowego, która oprócz zaprojektowanego treningu zawiera również indywidualnie zaprojektowaną dietę (powstającą na bazie kompleksowej diagnozy dietetycznej), ponadto w tej wersji programu możliwe jest zaprojektowanie monitoringu biochemicznego, odnowy biologicznej, a także dostępne są bezpośrednie konsultacje treningu z dr Jackiem Światem.

 

Program Standard – to głównie indywidualnie zaprojektowany trening wraz z suplementacją oraz wytycznymi żywieniowymi. Konsultacje programu są z dr Jackiem Światem ale głównie z wykorzystaniem drogi mailowej.

 

Każda z powyższych wersji oferowana jest na 6 lub 12 miesięczny okres współpracy, co umożliwia właściwą realizację cykli szkoleniowych. Obecnie najczęściej wybieraną wersją jest wersja Professional na 12miesięcy, czyli na cały sezon treningowy – dotyczy głównie zawodników.

Porównanie programów treningowych

Jak wygląda program, co zawiera?

Od wielu lat wygląd programów, sposób zapisu treningów oraz kolejność treści w programie nie uległa zmianie, dzięki temu po pierwszym zapoznaniu się z programem każdy z naszych zawodników doskonale wie gdzie szukać wszelkich informacji zawartych w programie. Przyjęta forma przedstawiania treści w programie gwarantuje też, że wszystkie przyjęte koncepcje treningowe, testowe, czy żywieniowe zostaną jasno przekazane, a dzięki temu zrozumiane i zastosowane w praktyce treningowej.

Każdy program składa się z następujących rozdziałów/części:

 1. Informacje o programie– ogólny opis odbiorcy programu, ilości aktywności wchodzących w skład programu oraz dane do konsultacji programu.
 2. Objaśnienia do programu– to szczegółowy opis jak czytać program oraz jak korzystać z konsultacji.
 3. Objaśnienia do treningów– to przedstawienie systemu zapisu treningów, czyli jak je prawidłowo czytać. Nasz system zapisu treningów jest od wielu lat identyczny, dlatego po zapoznaniu się z nim będziesz mógł łatwo czytać nasze programy. W tej części też przedstawione są indywidualne wytyczne do stref tętna (dla treningów wydolnościowych), stref mocy (dla treningów z wykorzystaniem mocy) lub inne elementy monitoringu obciążenia.
 4. Testy– jest to rozdział, w którym szczegółowo opisane są testy, występujące w programie.
  • Dla wersji Professional – w rozdziale tym testy mogą być w pełni indywidualnie zaprojektowane. Ponadto znajduje się opis zabiegów odnowy biologicznej, które użyte będą w części z planem treningowym. Analogicznie może być zamieszczony również opis przyjętych badań biochemicznych uzupełniających proces monitorowania obciążeń.
 1. Plan treningowy– to rozdział, w którym opisana jest diagnoza zawodnika, rozkład całego makrocyklu, czyli podział na cykle w trakcie trwania programu (zazwyczaj makrocykl składa się z 3-6 cykli szkoleniowych). Ponadto w tej części programu znajduje się opis obciążeń, a także harmonogram tygodniowy z zaznaczeniem tygodni testowych i regeneracyjnych. Następnie znajduje się dokładny opis każdego z cyklu wraz rozkładem i szczegółowym opisem treningów w tygodniu. Jeśli dany trening, oprócz zastosowania naszego systemu zapisu, będzie wymagał dalszego wyjaśnienia, to pod tym treningiem jest ono zamieszczone.
  • Dla wersji Professional – w rozdziale tym dodatkowo opisana jest odnowa biologiczna oraz monitoring biochemiczny – czyli co i kiedy wykonać.
 1. Materiały pomocnicze– to rozdział z tabelami, które ułatwią rejestrowanie przebiegu treningu. Tabele zawierają zakodowane te same treningi, co opisane w planie treningowym. Dzięki temu idąc na trening nie musisz zabierać całego planu z sobą (wystarczy tabele, aby właściwie wykonać trening i zarejestrować jego przebieg). W rozdziale tym są również tabele do testów.
 2. Wytyczne dietetyczne i suplementacja– w rozdziale tym przedstawione są indywidualne wytyczne dietetyczne oraz zalecana suplementacja uwzględniająca charakter danego cyklu.
  • Dla wersji Professional – w rozdziale tym przedstawiona jest diagnoza dietetyczna, przyjęta strategia żywieniowa oraz w pełni indywidualnie ułożona dieta spełniająca wytycznej przyjętej strategii żywieniowej. Zastosowana suplementacja również w pełni zazębia się zaprojektowaną dietą.
 1. Dodatki– to ostatni rozdział cyklu programu, w którym zazwyczaj znajdują się zdjęcia do ćwiczeń lub inne formy obrazujące prawidłowe wykonanie ćwiczeń.

Indywidualny Program Treningowy projektowany przez dr Jacka Świata, to najwyższej jakości program w pełni dopasowany do Twoich potrzeb, a przez to gwarantujący Twój skuteczny i bezpieczny trening.